תיקון דלתות זכוכית

לא מעט משרדים כוללים דלתות פנימיות וחיצוניות מזכוכית, גם במבני מגורים רבים אנחנו יכולים למצוא מגוון דלתות זכוכית, בעיקר בדלת שחוצצת בין הסלון למרפסת ובחדרי השינה. כמו כן אנחנו יכולים למצוא חנויות ומרכזים מסחריים בהם יש דלתות זכוכית מסוגים ובגדלים שונים.

לכן אין זה מפתיע שישנם לא מעט מתקני דלתות שמתעסקים בתחום של תיקון דלתות זכוכית. חלקם עושים את זה מההיבט של זגגות, כלומר החלפת דלתות או חלק מהן, במקרה של שברים, התנפצויות או מסיבות אחרות, ויש מי שמתקן את הדלתות מהיבטים של מנעולים, כאן אנחנו מדברים על מנעולנים שמחליפים את מערכת הנעילה של הדלת במקרה והמנעול איננו תקין, המפתח נשבר בחור המנעול, או כשהמנעול התיישן ואיננו מתפקד כנדרש.

להבדיל מדלתות אחרות, הרי שתיקון דלתות זכוכית במקרה של החלפת מערכת נעילה, צריכה להתבצע בצורה רגישה, שכן כל תזוזה או תנועה לא נכונה עלולה לגרום לנזק לא רק למנעול אלא לדלת עצמה. להבדיל מדלת פלדה נניח, הרי שבמקרה של תיקון לא נכון של דלתות זכוכית בכל הקשור למערכת הנעילה, יכול לגרום לנזק לזכוכית וכתוצאה מכך יהיה צורך להחליף את כל הדלת.

לפני שנסביר מי יכול לבצע עבודה זו וכיצד, יש לציין שבמקרים נדירים מאוד, תיקון דלתות זכוכית יכול להיות בכל מה שקשור לגובה הדלת ובאופן כללי למידות שלה. זה קורה בעיקר במצב של שיפוץ כולל אשר, בין היתר, משפיע על הדלת.

מי יכול לבצע תיקון דלתות זכוכית וכיצד בוחרים אותו?

תיקון דלתות זכוכית, יכול להתבצע כאמור על ידי מנעולן שמתעסק, בין היצר, בדלתות זכוכית מסוגים שונים. הוא צריך להתמחות בסוגי המנעולים שמותקנים בדלתות אלו וכן הוא צריך להכיר את סוגי הזכוכית ממנה מורכבת הדלת.

לפני תחילת העבודה עליו להכין את השטח, על מנת שעבוד בצורה נקייה וחלקה. לעיתים הוא יצטרך לקדוח בזכוכית על מנת לפתוח אותה, כך הוא יוכל להחליף את המנעול שטמון עמוק בתוך הזכוכית. יהיה עליו להוציא ולהכניס את המנעול בהתאם לצורך ולאחר מכן לבחון כיצד להחזיר את המצב לקדמותו מבחינת מצב הדלת עם המנעול החדש שהוא התקין בתוכה.