פורץ כספות

לא מעט סרטים שעלילתם מתמקדת במקרי שוד מתוחכמים בבנקים, בתי קזינו ומקומות אחרים, מציגים שודדים אשר פורצים כספות גדולות וקטנות אשר מאחורי הדלתות הכבדות שלהן מתחבא האוצר הגדול, כסף, זהב, תכשיטי יהלומים, אגרות חוב וכל דבר אחר. לא במקרה זה כך, הרי כשאנחנו רוצים לשמור ציוד יקר ערך, אנחנו מבקשים לאחסן אותו בכספות מיוחדות שקשה מאוד, עד בלתי אפשרי, לפרוץ אותן.

אך יש מי שמתמחה בפריצתן והוא כמובן פורץ כספות מוסמך. מדובר באיש מקצוע שעבר הכשרה במסגרת לימודיו כיצד לפרוץ כספת בצורה מסודרת, והוא יודע לעשות זאת כנדרש. פריצת כספות היא עסק לא פשוט, בשונה מפריצת דלתות או מנעולים רגילים, הרי שהמבנה של הכספת היא שונה לגמרי, היא בנויה מחומרים כבדים יותר, פלדה עבה, לעיתים מדובר בכספות שיש בהן יותר מחומר אחד אשר מרכיב אותן, יתרה מזו, לא פעם מדובר בכספות אשר מאובטחות במספר סוגים ושכבות של מנעולים, מה שדורש עבודה הרבה יותר משמעותית מצד פורץ כספות.

מתי וכיצד נזמין פורץ כספות?

לרוב אנחנו נרצה להזמין פורץ כספות כשמתברר לנו שאנחנו לא יכולים לפתוח את הכספת בצורה רגילה, כלומר, שהמפתח שלה לא עובד או שהדלת איננה נענית לקוד שאנחנו מקלידים עליה. כך אנחנו צריכים להתמודד עם מצב של כספת נעולה. להבדיל ממקרים של דלתות של מבנה או רכב, אם לא ניתן לפתוח את הדלת בצורה ישירה, אין אפשרות אחרת אלא לפרוץ אותה.

אנחנו נזמין פורץ, אשר מן הסתם מתמחה בתחום של פריצת כספות. לשם כך חשוב שנבחר במישהו שלא רק מתמחה בכך אלא גם מתמחה בפריצת כספות מהסוג שלנו. לכן עלינו לעדכן אותו מראש, מה סוג הכספת שלנו, מאיזו דגם היא וממה היא מורכבת על מנת שידע האם הוא מסוגל לפרוץ אותה וכיצד. חשוב שגם נתאר לו את סביבת העבודה, האם מדובר בכספת קיר, כספת שולחן, כספת ניידת או נייחת ועוד. כל פרט כזה יכול לעזור לו להבין טוב יותר מה מוטל עליו ומה הוא יידרש לעשות בשביל לפרוץ את הכספת עבורנו.