פורץ מנעולים

כשאנחנו צופים בסרטים ורואים דמויות פורצות מנעולים, לפעמים זה נראה לנו קל, קל מדי. הרי לא פעם כל מה שהם משתמשים בו זה מברג פשוט או מקדחה קלה, יש מקרים שאפילו הם לא צריכים את זה, הם לוקחים כרטיס אשראי מעבירים בין הדלת לקורה, וכך הם מצליחים לפרוץ את המנעול. אך בסרטים זה תמיד קל יותר, ולעולם לא דומה למציאות.

בשביל להיות פורץ מנעולים, צריך הרבה יותר ממברג פשוט. צריך גם ידע מקצועי נרחב וגם תכונות שונות שמאפשרות לבצע את העבודה בצורה יסודית וטובה. לשמחתנו, ישנם לא מעט מקומות שמלמדים כיצד להיות פורץ מנעולים, הן של דלתות לבית, דלתות לעסק וכן דלתות רכב וכספת.

בחלק הבא של המאמר נסביר מה בדיוק לומדים במסגרת לימודי מנעולנות וכן אילו תכונות צריך בשביל להיות פורץ מנעולים מקצועי. חשוב לומר לפני כן, שבשביל להיות פורץ מנעולים מקצועי, יש להחזיק לא רק בתעודות מקצועיות אלא גם בתעודת יושר מהמשטרה, תעודה שמוכיחה שאין בעברנו שום כתם פלילי, שכן במידה ויש לא נוכל לקבל רישיון לעסק בתחום, מחשש שנשתמש בידע שצברנו לצרכים שליליים.

מה לומדים בשביל להיות פורץ מנעולים?

במסגרת קורס פורץ מנעולים (נקרא גם קורס טכנאי מנעולים) לומדים התלמידים על רבדים שונים בתחום. החל מסוגי מנעולים שונים, הן מנעולים למבנים שונים והם מנעולים לכלי רכב וכספות. הם לומדים על המבנה שלהם ועל החלקים השונים שלהם. כמו כן הם לומדים כיצד לתקן מנעולים, להסיר ולהרכיב, וכמובן כיצד לפרוץ מנעולים במצבים שונים.

בנוסף לכל זה, הם לומדים על צילינדרים, שכפול מפתחות, מנעולים אלקטרוניים וביומטריים, מפתחות תואמים ומנעולי מאסטר, הפעלה וחיווט ועוד מגוון רחב מאוד של אלמנטים שקשורים לעולם זה.

יש לציין שקורס מנעולנות מכין את הסטודנטים גם כיצד להתנהל מול לקוחות, בפרט בשעת לחץ.

אילו תכונות צריך פורץ מנעול?

ברמת העיקרון, התכונה החשובה בדיוק של מנעולן, היא דיוק והיכולת לשים לב לכל פרט ובתוך כך לראות את התמונה המלאה. בניגוד למה שנדמה לפעמים בסרטים, מנעולן לא חייב להיות איש חזק, הוא צריך להיות פיקח ולהבין כיצד המנעול עובד ואיך ניתן לנתק, לפרק ולהרכיב אותו בצורה נכונה. רק כך הוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר.