פורץ רכבים

כשאנשים שומעים את המונח "פורץ רכבים" הם בדרך כלל חושבים על מישהו שפור לכלי רכב בניגוד לחוק וגונב אותם. אך האמת היא, כפי שרבים יודעים, פורץ רכבים הוא מקצוע לכל דבר. מדובר באנשים שעושים עבודה חשובה, במהלכה הם פורצים את דלתות הרכב כשבעליו לא מסוגלים לפתוח אותו מבחוץ ומבפנים.

פורץ רכבים, בדרך כלל מוזנק במקרי חירום כמו למשל, כשאדם ננעל בתוך הרכב ולא ניתן לפתוח אותו בשום צורה שהיא, לעיתים אפילו מדובר על מקרים של תאונות, כשלא ניתן לפתוח את הדלתות בשום צורה שהיא מבלי לסכן את היושבים בתוך הרכב ולכן עדיף שהדלתות ייפרצו על ידי פורץ בצורה מסודרת. כמו כן פורץ כלי רכב מוזמן לבצע את העבודה במקרים פחות קיצוניים, למשל, כשבעל הרכב לא יכול לפתוח אותו כשהוא נמצא מחוץ לרכב, במקרה כזה, הוא יכול לחכות עם הפריצה עד אשר יחזור מהעבודה או מכל מקום אליו הוא אמור להגיע.

מלבד עבודות של פריצת רכבים בפועל, הרי שמומחים בפריצת כלי רכב מבצעים עוד שורה של עבודות, למשל, שכפול מפתחות, תיקון שלטים, התקנת מערכות אזעקה ואבטחה, תיקון מנעולים ודלתות של כלי רכב ועוד. מדובר על מגוון רחב של עבודות אשר בלעדיהן, לא ניתן להשתמש ברכב בצורה סדירה.

מה צריך בשביל להיות פורץ רכבים?

בדומה לפורץ מנעולים של דלתות לבית, הרי שגם פורץ רכבים צריך להתבסס על ידע מקצועי נרכש במסגרת קורסים מסודרים, במהלכם הוא לומד להכיר את מבנה המנעול וחלקיו השונים, כיצד הוא מותקן בדלתות הרכב, כיצד מערכת הרכב משפיעה על תפקודו, וכן כמובן על מערכות אזעקה ואבטחה שונות שקיימות ברכב וגם אותם צריך פורץ רכבים להכיר. עם זה בשביל לדעת כיצד לפרוץ אותן ועם זה בשביל לדעת כיצד לנטרל אותן בשביל שיוכל לפרוץ את דלתות הרכב עצמן.

מלבד זאת, פורץ רכבים צריך להכיר מנעולים של כלי רכב בדגמים שונים, מאחר וחברות כלי רכב נוהגות להתקין מנעולים מסוגים שונים, אז בשביל שהוא יוכל לספק שירות לקהל רחב ככל הניתן, מומלץ שהוא יכיר מנעולים של כלי רכב שונים. כמו כן עליו להיות מעודכן בכל מה שחדש בתחום, על מנת שיוכל להשתפר ולהעניק שירות גם לכלי הרכב החדישים ביותר בשוק.